Drukuj

Wydarzenia/Prasa

Icopal Quadro laureatem konkursu Dobry Wzór 2015


Mam zaszczyt poinformować, że dachówka Icopal Quadro uzyskała główną nagrodę w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie ponieważ nagroda nie dotyczy wprost budownictwa, ale Wzornictwa. Tym razem Icopal okazał się nie tylko najlepszym w branży budowlanej, ale również we Wzornictwie.

Uzyskanie tego wyróżnienia oznacza znaczny wzrost zainteresowania produktem wśród architektów, projektantów i developerów nie tylko w Polsce.

Nagroda Dobry Wzór 2015 - która jest głównym wyróżnieniem w konkursie - przyznawana jest w 7 kategoriach: Dom, Sfera Publiczna, Usługi, Grafika Użytkowa i Opakowania, Środowisko Pracy, Nowe Materiały Produkcyjne, Nowe Technologie.

Kapituła konkursu składająca się z 14 osób - wybitnych znawców i twórców nowoczesnego wzornictwa przemysłowego - wyselekcjonowała 100 finalistów spośród nadesłanych blisko 1400 rożnych produktów - a następnie wybrała najlepsze produkty w poszczególnych kategoriach.

Dachówka Icopal Quadro otrzymała główną nagrodę w kategorii Dom.

Wszystkie produkty zakwalifikowane do Finału (100 produktów) oraz wyróżnione produkty można oglądać na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Wielkie podziękowania i gratulacje dla całego Zespołu z Icopal Decra w Herstal oraz osób biorących udział w tworzeniu wzoru Icopal Quadro.