Drukuj

Wydarzenia/Prasa

Dachówka Icopal Quadro w gronie finalistów konkursu Dobry Wzór 2015


Mamy przyjemność podzielić się wiadomością, że w trakcie obrad Ekspertów konkursu dachówka Icopal Quadro przypadła Ekspertom do gustu i zakwalifikowała się do finału!

Icopal Quadro to proste w montażu, estetyczne i lekkie pokrycie dachowe przeznaczone do krycia dowolnego typu dachu. Ma nowoczesny wygląd, waży tylko jedną siódmą ciężaru dachówki betonowej; idealnie nadaje się na wszelkiego typu budynki i różnorodne lokalizacje: zarówno na nowe, jak remontowane dachy, budynki mieszkalne i handlowe, w regionach miejskich i wiejskich.

Konkurs Dobry Wzór jest organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

W dniu 9. lipca 2015 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbyły się obrady Espertów konkursu Dobry Wzór 2015, i w trakcie ich trwania wyłoniono produkty i usługi kwalifikujące się do finału konkursu i wystawy.

Icopal Quadro, jako Finalista, zostanie zaprezentowana na wystawie "Dobry Wzór 2015", najlepszej wystawie designu w Polsce, która odbędzie się w dniach 22 października - 29 listopada 2015 roku.

Nagrody główne Dobry Wzór 2015 przyznawane są w siedmiu kategoriach:
  • Sfera domu,
  • Sfera pracy,
  • Sfera publiczna,
  • Sfera usług,
  • Nowe technologie,
  • Grafika użytkowa i opakowania,
  • Nowe materiały produkcyjne.

Patron Honorowy konkursu, Minister Gospodarki przyznaje nagrodę Wzór Roku 2015 dla najlepszego polskiego produktu lub usługi. Agencja Rozwoju Przemysłu, Partner Strategiczny konkursu nagrodzi tytułem Produkt Roku 2015 najbardziej innowacyjny polski produkt. Prezes IWP wybierze Designera Roku 2015.

Zwycięzców konkursu poznamy w październiku.

(za: iwp.com.pl)

Dobry Wzór 2015 - Finalista - Logotyp

Dalsze informacje (w tym regulamin Konkursu) są dostępne
na stronie internetowej Konkursu Dobry Wzór 2015.