Drukuj

Wydarzenia/Prasa

Nowa era produkcji pap


9 lipca z nowej linii produkcyjnej, ustawionej w miejscu starej "piatki" - historycznej linii, która rozpoczęła produkcję pierwszych w Polsce pap modyfikowanych - zeszły pierwsze metry kwadratowe najnowszego produktu polskiego Icopala, wentylowanych pap nowej generacji w opatentowanej technologii Szybki Syntan SBS.

Produkcja papy SyntanTym samym dobiegl końca rozpoczęty 2 lata temu proces unowocześniania parku maszynowego i eliminacji z portoflio produktowego polskiego Icopal'a przestarzałych technologicznie modyfikowanych pap płaskich. Przeprowadzenie owej inwestycji kosztowalo niebagatelną kwotę w euro ze spektakularnymi zerami po liczbie glownej.

Trzy zespoły robocze z Francji, Danii i Polski pracowały nad tym projektem rownolegle w działach Badań i Rozwoju oraz bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym w Zduńskiej Woli. Efektem tego miedzynarodowego współdziałania jest najnowocześniejsza obecnie w Europie linia do produkcji pap z rodziny Syntan w dwóch grupach: papy wentylowane w Technologii Szybki Syntan SBS i papy z rodziny Termik Szybki Syntan SBS.

Charakterystyczny dla pap Extra Wentylacja Top 5 Szybki Syntan SBS, inteligentny system kanałów, usytuowanych w spodniej części wstegi papy, umożliwia wentylację i wyrównywanie ciśnień w strukturze pokrycia dachu bez koniecznosci stosowania skomplikowanej i - z czasem - zupelnie nie spełniającej swojej roli technologii wentylacji starego podłoża za pomocą papy perforowanej.

Atuty pap wentylowanych w Technologii Szybki Syntan SBS to:
- krotkótrwala aktywacja termiczna bitumiczno-żywicznych pasm klejowych zamiast czasochłonnego, a przez to droższego (wieksze zużycie gazu) zgrzewania (ponad 70-proc. krótszy czas aplikacji papy na dachu),
- dzieki skróceniu czasu realizacji, obniżenie kosztow inwestycji - taniej nawet do 10 PLN na każdy m.kw. Dachu,
- 3 x większa przyczepność papy do oczyszczonego i zagruntowanego podłoża oraz odporność na oderwanie od podłoża siła ssania wiatru,
- dekarz ma mniej pracy przy transporcie papy na dach. Średnio mniej o 3 tony przy 1000-metrowym dachu.

Linia produkcyjna w Zduńskiej WoliAtuty pap z rodziny TERMIK Szybki Syntan SBS:
- dwufunkcyjność papy: hydroizolacja oraz lokalne wyrówananie ciśnień gazów i par pod powierzchnią papy, tym samym ograniczenie do minimum ryzyka powstawania pęcherzy, pęknieć oraz przecieków papy
- możliwość aplikacji papy na dachy lekko wilgotne w swej strukturze.

Dzięki swoim właściwościom papy Nowej Generacji w Technologii Szybki Syntan SBS pozwalają wyeliminować błędy wykonawców, polegające najczęściej na "przegrzaniu" papy, ktora w efekcie przepalenia osnowy z włókniny poliestrowej traci szybciej swoje właściwości hydroizolacyjne.

Niezaprzeczalnym benefitem, który uzyskuje klient jest również pisemna Imienna Gwarancja Jakosci Icopal S.A., którą można uzyskać, wchodzac na strone http://www.gwarancje.icopal.pl

Zarząd Icopal S.A. dziękuje wszystkim osobom, zaangażowanym w doprowadzenie projektu "Syntan" do szcześliwego finału. Dziękujemy zwłaszcza Kolegom z Działów R&D we Francji i w Danii oraz Kolegom z Działów Produkcji i Technologii Icopal S.A. Zdunska Wola.